طراحی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری


طراحی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری
طراحی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری
طراحی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری

استفاده از شبکه های کامپیوتری در سالهای اخیر رشدی فزاینده داشته و به موازات آن سازمان ها و موسسات متعددی اقدام به برپا سازی شبکه نموده اند. فرآیند طراحی شبکه فرآیندی حساس، دقیق و تخصصی بوده و نیازمند صرف زمان و دقت زیادی است.

هر شبکه کامپيوتری می بايست با توجه به شرايط و سياست های هر سازمان، طراحی و در ادامه پياده سازی گردد. شبکه های کامپيوتری زيرساخت لازم برای استفاده از منابع فيزيکی و منطقی را در يک سازمان فراهم می نمايند. بديهی است در صورتی که زيرساخت فوق به درستی طراحی نشوند، در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و می بايست هزينه های زيادی به منظور نگهداری و تطبيق آن با خواسته های مورد نیاز، صرف گردد. يکی از علل اصلی در بروز اين چنين مشکلاتی، به طراحی شبکه پس از پياده سازی آن برمی گردد. قبل از طراحی فیزیکی شبکه، می بایست بر اساس یک فرایند مشخص کلیه خواسته ها و نیازمندی ها شناسایی و آنالیز دقیقی از آن ها صورت پذیرد. 

خدمات شبکه شرکت آگاه نت از جمله طراحی، راه‌اندازی، پشتیبانی و عیب‌یابی در حوزه فناوری اطلاعات(IT) شامل امور سخت‌افزار، نرم‌افزار و شبکه‌ های کامپیوتری به شرح زیر می‌باشد:

      کابل کشی شبکه

      تجهیزات سخت افزار و سرور

      مجازی سازی

     نصب و راه اندازی سوییچ و روتر

     نصب و راه اندازی اکتیودایرکتوری

    ارتباط بین دفاترو شعب

     فایروال و کنترل مصرف اینترنت

     سرویس های تکمیلی 

     کنترل مدیریت منابع 

     اصلاح و ارتقاء