برنامه نویسی وب سایت


برنامه نویسی وب سایت
برنامه نویسی وب سایت
برنامه نویسی وب سایت

برای طراحی سایت بصورت داینامیک استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا الزامی است. امروزه تعداد نرم افزارها و پلتفرم های طراحی سایت بسیار زیاد است و مدیران شرکت ها و سازمان ها و یا اشخاص حقیقی می توانند بر اساس نیاز خود از یکی از این سیستم های مدیریت محتوا بهره ببرند.

یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا که بیشترین طرفدار را بین کاربران دارد وردپرس wordpress است که سالهاست در عرصه وب پیشتازی می کند و افراد بسیاری سایت شخصی با تجاری خود را با آن راه اندازه کرده اند. مقالات فراوانی در مورد مزایای استفاده از وردپرس وجود دارد ولی ما امروز قصد داریم به این قضیه بصورت متفاوتی نگاه کنیم و بگوییم چرا وردپرس برای سایت شما مناسب نیست و نباید از آن استفاده کنید!

شاید راه اندازی سایت با وردپرس سریع و رایگان باشد ولی قطعا برای اهداف حرفه ای و طولانی مدت هیچ چیزی نمی تواند جای یک سیستم مدیریت سایت دست نویس که با توجه امکانات و نیازهای سایت نوشته شده باشد را بگیرد.

در تقابل بین وردپرس و سیستم مدیریت محتوای اختصاصی چه ویژگی هایی، بارز است؟

شما خواهان یک عملیات خاص در وب سایت خود هستید که قبلاً در جایی اجرا نشده است. در این حالات شرکت طراحی سایت بهتر است از یک نرم افزار مدیریت محتوای تخصصی برای انجام خواسته شما استفاده کند. هنگامی که بخواهید چنین کاری را با وردپرس انجام دهید. ابزارهای موجود یا به طور کامل خواسته مشتری شما را بر آورده نمی کنند و یا اصلاً قادر به پاسخگویی به نیازهای او نیستند.

مشکلی که اغلب سایت های وردپرسی با آن دست و پنجه نرم می کنند الزام به استفاده از تعداد زیادی پلاگین برای ظاهر سایت، امنیت سایت، کاربری سایت و غیره است. شرکت آگاه نت برای برطرف کردن این مشکلات تصمیم گرفت که نرم افزار مدیریت محتوای تخصصی برای مشتریان خود تولید کند. همانطور که می دانید ماژولار بودن در نرم افزارهای مدیریت محتوا یک اصل است ولی همین اصل در وردپرس باعث مشکلات موجود شده بود.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم که در طراحی نرم افزار خود حداقل درخواست به سرور ارسال گردد و تا جای ممکن سرعت سایت را بالا ببریم. با این روش توانستیم نیاز مخاطبان خود را به سایت های حرفه ای پاسخ بدهیم.

شرکت های طراحی سایت فراوانی به این نتیجه رسیده اند که استفاده از نرم افزارهای مدیریت محتوای تخصصی بسیار کاربردی تر از استفاده از وردپرس و نرم افزارهای مشابه آن است. دلیل این امر هم وجود مشکلاتی بود که وردپرس قادر به حل آن به صورت بهینه شده نبود و عملاً برای حل مشکل مخاطب باید از بالابودن سرعت بارگذاری سایت چشم پوشی کند.

نرم افزار مدیریت محتوای تخصصی این امکان را دارد که با حداقل کد، برای هر مخاطب و یا هر شغلی بصورت تخصصی طراحی شود. در واقع شما برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی یا یک سایت آموزشگاهی یک ماژول نصب نمی کنید. بلکه نرم افزار مدیریت محتوا از ابتدا برای این مشاغل نوشته می شود و این راهکار یکی از دلایل برتری سرعت CMS های تخصصی به وردپرس است.

برای طراحی سایت خود کدام را انتخاب کنیم؟ طراحی سایت اختصاصی، وردپرس یا...

قبل از هر چیز، شما باید بررسی کنید که چه نیازهایی دارید. نیازهای خود را بر روی کاغذ بنویسید و اهداف خود از طراحی سایت را مشخص کنید. سپس بررسی کنید که کدامیک از سیستم های مدیریت محتوای موجود نیازهای شما را پاسخ می دهد. اگر شما وبسایت کوچکی دارید و می خواهید آن را در منزل مدیریت نماید و امنیت آن برایتان ضروری نیست، استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا مناسب است، اما اگر قصد داشتن وبسایتی اختصاصی دارید که بتوانید آن را بدانگونه که مدنظرتان است طراحی نمایید، باید قطعا از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی استفاده نمایید.